Дома Фудбал Останато Две години од смртта на Емилијано Сала: Семејството се уште чека одговори…

Две години од смртта на Емилијано Сала: Семејството се уште чека одговори…

Изминуваат точно две години од смртта на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала.

Аргентинецот Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон загинаа на 21. јануари 2019 година откако нивниот авион се сруши во англискиот канал. Сала со кобниот лет тргна од Нант каде што се врати да се поздрави со неговите соиграчи поради трансферот во Кардиф.

Семејството на Сала и две години по смртаа чека многу одговори. Многу се шпекулираше, но официјални информации за некои работи се уште нема. Последните информации кои се појавија од аргентинските медиуми се дека авионот се срушил поради проблем со моторот, но тука е и промената на пилотот во последен момент.

Исто така семејството на Сала се уште не добило никаква оштета од страна на клубовите (Нант, Кардиф), ниту пак од Аргентинскиот Фудбалски сојуз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Менди херој на Реал против Аталанта, Сити сo сигурна предност во реваншот 🎥

Во натпреварот кој вечерва привлекуваше повеќе внимание Реал Мадрид ја совлада Аталанта со…