Дома Фудбал Италија Два натпревари суспензија за Конте поради расправија со судијата

Два натпревари суспензија за Конте поради расправија со судијата

Тренерот на Интер, Антонио Конте денес беше казнет со два натпревари суспензија поради црвениот картон кој го доби на мечот со Удинезе.

На крајот на мечот Конте влезе во вербална расправија со судијата Мареска, кој му покажа црвен картон, а расправијата продолжила и во тунелот.

Дисциплинската комисија донесе одлука да го санкционира со два натпревара суспензија и парична казна од 20 илјади евра.

Тоа значи дека Конте нема да го води Интер од клупата на натпреварите против Фиорентина и Беневенто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Неверојатен пресврт на Баерн, Левандовски го доби дуелот со Халанд 🎥

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд одиграа спектакуларен натпревар кој на крајот им припадна…