Дома Македонски спорт Два гола на Андонова во победата на Леванте 🎥

Два гола на Андонова во победата на Леванте 🎥

Maкедонската фудбалерка Наташа Андонова вчера ги постигна двата гола во победата на нејзиниот Леванте против Атлетико Мадрид во шпанското првенство.

Со овие два гола Андонова само потврди дека е во одлична форма пред настапот во ЛШ и натпреварот со Селтик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Украина ќе ја пречека Македонија во Киев во квалификациите за Светскиот куп

Украинската федерација ги соопшти првите детали поврзани со организацијата на средбата од …