Дома Македонски спорт Мак фудбал Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на Ковид 19

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на Ковид 19

Македонскиот фудбалски прволигаш од Ѓорче Петров потврди дека двајца фудбалери се позитивни на Ковид 19.

Од клубот потврдија дека фудбалерите немаат симптоми и дека следната недела ќе имаат ново тестирање, а уште четворица се во изолација.

Поради позитивните случаи на коронавирус екипата одлучи да ги откаже пријателските натпревари против Работнички и Академија Пандев кои требаше да се играат наредната недела.

Позитивните случаи во тимот на „лавовите“ не се знае како ќе се одрази на претходно објавениот термин од ФФМ за почетокот на Првата лига, која требаше да стартува на 9 август.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дориев за дебито: Голот и асистенцијата би ги заменил за три бода

Шкендија ова лето се засили со Љупче Дориев кој пристигна од Академија Пандев како еден од…