Дома Македонски спорт Мак ракомет ДА СЕ НАЕЖИШ: Цела сала грмеше „Ја излези Ѓурѓо“ (видео)

ДА СЕ НАЕЖИШ: Цела сала грмеше „Ја излези Ѓурѓо“ (видео)

1

Македонскиот ракометен првак Вардар игра пред полна сала во СЦ Јане Сандански, а пред натпреварот имаше величенствена атмосфера.

Пред почетокот на натпреварот „Некст Тајм“ и околу 7.000 присутни ја испеаја „Ја излези Ѓурѓо“ за последно збогум со ракометните херои.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Во Шкендија претпазливи пред реваншот: Не смееме да се опуштиме!

Екипата на Шкендија утре во Скопје го игра реванш дуелот од првото квалификациско коло за …