Дома Македонски спорт Мак ракомет Дали сепак голот против Исланд го постигнавме пред истекот на времето? (ФОТО)

Дали сепак голот против Исланд го постигнавме пред истекот на времето? (ФОТО)

Вчера ракометната репрезентација на Македонија мораше да се задоволи само со бод во натпреварот против Исланд во рамките од квалификациите за Европското првенство.


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Исланѓаните успеаа да изедначат на само три секунди пред крајот и нас не ни остануваше многу време за да организираме напад.

Затоа мораше да шутираме од центарот. Ударот не беше лош топката ја одбрани голманот на Исланѓаните, Гоце Георгиевски ја прифати и ја погоди мрежата. Судиите не го признаа голот бидејќи според нив времето истекло.

Сега се појави една фотографија која можеби докажува дека сепак овој гол можел да биде признаен. Влезе ли топката на време во голот?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ПМФЛ: Шкупи победува и во Кичево, Струга едвај со „пандевци“, Шкендија славеше во Ѓорче

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Денес се играа н…