Дома Фудбал Репрезентации Далиќ ја пофали Македонија: Тој натпревар ќе биде одличен тест за нас

Далиќ ја пофали Македонија: Тој натпревар ќе биде одличен тест за нас

Фудбалската репрезентација на Македонија на 3-ти јуни ќе игра против Хрватска на стадионот „Рујевица“ во Ријека, а селекторот на Хрватска Златко Далиќ ја гледа Македонија како идеален противник во подготовките за Европското првенство.

За Хрватска тој натпревар ќе биде претпоследен во подготовките и според Далиќ тоа ќе биде одлична можност да видат до каде се и што можат да поправат за првенството.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Македонците се одличен противник за таа фаза од подготовките. Зборуваме за репрезентација која ремизираше дома со Италија и Англија.

Тоа е доволен показател дека тој натпревар за нас ќе биде вистински испит до каде сме со подготовките пред заминување на Европското првенство и што треба да поправиме“, изјави Далиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…