Дома Фудбал Англија Даавид Луиз му одговори на Карагер: Само зборуваш, а никогаш не ја освои Премиер лигата

Даавид Луиз му одговори на Карагер: Само зборуваш, а никогаш не ја освои Премиер лигата

Oткако му заврши договорот со Арсенал Давид Луиз во овој момент е слободен фудбалер.

Во пресрет на новата сезона искусниот бразилски стопер е во потрага по понуда која ќе ги задоволи неговите апетити.

Англиската јавност го критикуваше Луиз, а во тие критики се истакнуваше поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер. Сега Луиз одлучи да одговори.

„Смешно е, некои луѓе само зборуваат, а никогаш не ја освоиле Премиер лигата. Карагер само зборува „овој играч не е добар“ и слични работи…Но, јас ја освоив Премиер лигата, а тој не, тоа не треба да се заборави“, изјави Луиз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…