Дома Македонски спорт Групи во КЛ: Миовски и Илиев еден против друг

Групи во КЛ: Миовски и Илиев еден против друг

Oткако вчера беа извлечени групите во Лигата на шампионите, а денес претходно и во Лигата на Европа, сега е познато и како ќе изгледа групната фаза во Конференциската лига.

Во Конференциската лига има и најмногу Македонци, Браќата Ристовски, Стефан со Динамо и Милан со Спартак Трнава, Бојан Миовски со Абердин и Дени Илиев со Хелсики.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Ждрепката сакаше Миовски и Илиев да ги вкрстат копјата во групата Г.

ГРУПИ ЗА КЛ:

Група А: Лил, Слован Братислава, Олимпија Љубљана, Клаксвик

Група Б: Гент, Макаби Тел Авив, Зориа, Брејдаблик

Група Ц: Динамо Загреб, Викторија Плзен, Астана, Балкани

Група Д: Клуб Бриж, Бодо/Глимт, Бешикташ, Лугано

Група Е: АЗ Алкмар, Астон Вила, Легија, Зрињски

Група Ф: Ференцварош, Фиорентина, Генк, Чукарички

Група Г: Ајнтрахт Франкфурт, ПАОК, ХЈК Хелсинки, Абердин

Група Х: Фенербахче, Лудогорец, Спартак Трнава, Нордсјеланд

Финалето во ова натпреварување се игра на 29. мај на „ОПАП Арена“, стадионот на АЕК.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на …