Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Грозни сцени на клупата: Швеѓаните и Германците се фатија за гуша (видео)

Грозни сцени на клупата: Швеѓаните и Германците се фатија за гуша (видео)

0

Драматичната победа на Германија над Шведска во судиското продолжение помина со сериозни скандали помеѓу двата стручни штаба.

После последниот судиски свиреж членови од германскиот стручен штаб на Германците се затрчаа кон клупата на Шведска и почнаа да ги провоцираат противниците.

Скандинавците реагираа бурно, па беа видени немили сцени недолични за еден Мундијал.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…