Дома Македонски спорт Мак фудбал Грнчаров возврати на реакцијата на Вардар: Информирајте се, земав многу повеќе! (ФОТО)

Грнчаров возврати на реакцијата на Вардар: Информирајте се, земав многу повеќе! (ФОТО)

Oд вчера во војна се Вардар и поранешниот стопер на овој клуб Бобан Грнчаров.

Се започна со статусот во кој Грнчаров го обвини Самсоненко дека тој е единствен виновник за ова што му се случува на Вардар.

Вардар денес возврати со реакција на неговиот статус.

„Лично Вие г-дин Грнчаров за Вашиот престој во клубот имате заработено 25.920.000 денари или 421.470 еур од ФК Вардар т.е. лично од г-дин Самсоненко. Иако според сите спортски работници Вие бевте преплатен. За време на Вашиот престој во клубот бевте капитен со сета одговорност која произлегува од таа функција, но Вие сте и добро познат на целокупната спортска јавност како играч кој постојано правеше раздор, проблеми и нечесни игри во клубот и надвор од него“.

Целиот текст од соопштението можете да го видите – тука.

На тоа соопштение се јави одново Грнчаров.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Лозана пресуди: Вардар незаконски го добил Максимов!

Литванскиот Тракаи три години водеше судска војна со Вардар за Максим Максимов, а сега е с…