Дома Македонски спорт Мак ракомет ГРК Охрид гради сериозен тим: Промовираше четири засилувања, две се од шампионот!

ГРК Охрид гради сериозен тим: Промовираше четири засилувања, две се од шампионот!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Tимот на ГРК Охрид продолжи со создавање на тим за наредната сезона. Денес клубот промовираше четири засилувања.

Нови членови на Охрид се Даниел Ѓорѓески, Гоце Ојлески, Никола Стоилевски и Милоард Кукоски.

„Среќен сум што се враќам назад во Македонија и посебна чест ми е што ќе бидам дел од ваков одличен проект и тим како што е Охрид. Охрид е сериозна екипа со големи амбиции, а јас се надевам дека оваа сезона ќе ги исполниме сите цели и сите заедно ќе се радуваме на многу победи“, изјави Ѓорѓески.

Како шампиони на Македонија пристигнуваат Ојлески и Кукоски кои се разделија со Еурофарм Пелистер.

„Драго ми е што ќе сум дел од ракометниот клуб Охрид, клуб кој што покажува сериозност и квалитет во македонскиот ракомет. Се надевам следната сезона ќе ни биде успешна и ќе славиме многу победи“, изјави Ојлески.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Taжна вест: Почина поранешниот познат судија и делегат

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Денес македон…