Дома Фудбал Останато Го подготвува ли теренот? – Зидан за прв пат откри кого гледа како негов идеален наследник

Го подготвува ли теренот? – Зидан за прв пат откри кого гледа како негов идеален наследник

0
zidane

Денес беше одражана прес-конференцијата пред утрешниот спектакл во Мадрид во кој ќе се сретнат „кралевите“ и „светците“.

Реал игра лошо и Зидан веќе долго време е под притисок медиумите кои на големо пишуваат за негов отказ и смена на тренерската клупа.

Како идни наследници на Зидан се споменуваат, Јоаким Лев, Карло Анчелоти, Гути…Иако многумина очекуваат Јоаким Лев да биде наследникот на Зидан кој би пристигнал после Светското првенство, Французинот како свој наследник ја гледа легендата на Реал, Гути.

„Гути е подготвен за такво нешто, токму него го гледам како иден тренер на Реал Мадрид. Гути е дете на овој клуб, а водењето на Реал Мадрид е сон за секого, не гледам зошто не би можел да го направи тоа“, изјави Зидан кој потоа зборуваше за утрешниот натпревар.


Следете го Sportski.mk и на


guti

„Немам потреба ништо да докажувам на никого, ќе бидеме спремни за натпреварот. Не сакам да размислувам какви ќе бидат коментарите“, заврши Французинот.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Венгер до Зидан: Ако сакаш да работиш на највисоко ниво оди во Премиер лигата

Oва лето Зинедин Зидан го шокираше фудбалскиот свет кога после освојувањето на третата тит…