Дома Фудбал Репрезентации Го видовте ли ЛУДОТО славје на Швеѓаните – Настрадата водителката на „Еуроспорт“ (Видео)

Го видовте ли ЛУДОТО славје на Швеѓаните – Настрадата водителката на „Еуроспорт“ (Видео)

0

Репрезентацијата на Шведска по двомечот со Италија во баражот успеа да се избори за пласман на Светското првенство.

Швеѓаните во својот прв натпревар на домашен терен успеаа да слават со 1:0, додека на „Сан Сиро“ одиграа 0:0. Иако Италија доминираше во текот на целиот натпревар на крајот гостите беа тие кои се радуваа.

После последниот судиски свиреж Швеѓаните паднаа во транс и започнаа со лудо славје. Во еден момент тие дури и го прекинаа разговорот на водителката на „Еуроспорт“ и нејзините гости, но и го „срушија“ импровизираното студио.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Репрезентации

Проверете

Уште една клупа останува празна: Нова оставка и покрај пласман на Мундијалот во Русија

Славољуб Муслин, како што е познато, не е единствениот кој успеа да се пласира на СП во Ру…