Дома Фудбал Репрезентации Готово: Фернандо Сантош повеќе не е селектор на Португалија!

Готово: Фернандо Сантош повеќе не е селектор на Португалија!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Човекот кој и ја донесе европската титула на Португалија во 2016 година не е повеќе селектор на репрезентација.

Информацијата за заминување на Фернандо Сантош прво ја објавија португалските медиуми, а набрзо стигна и потврда од италијанскиот новинар Фабрицио Романо.

Сантош отказот го добил денес откако во федерацијата заклучиле дека е време за промена.

Денес Сантош одржал состанок со првиот човек на федерацијата Фернандо Гомез и на тој состанок се донела одлука за прекинување на соработката.

Договорот на Сантош имаше важност до завршувањето на Европскот опрвенство во Германија 2024 година, сепа сега Португалците ќе бараат ново име.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…