Дома Топ вести Готово: Милинковиќ-Савиќ на чекор од ПСЖ

Готово: Милинковиќ-Савиќ на чекор од ПСЖ

0

Српскиот репрезентативец и член на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ веќе втора година по ред е голема желба на европските гиганти, а се чини дека сагата околу неговиот трансфер е готова.

Италијанските и француските медиуми пренесуваат дека Милинковиќ-Савиќ се договорил со ПСЖ и трансферот е пред реализација.

Србинот беше прва желба на новиот директор Леонардо, кој во моментов ги договара последните детали со Лацио.

Трансферот ќе изнесува 80 милиони евра, а СМС на „Паркот на принцовите“ ќе потпише 4-годишен договор според кој ќе заработува 8 милиони евра по сезона.

Милинковиќ-Савиќ во Лацио стигна од Генк во 2015 година за 18 милиони евра, а минатите две сезони беше прогласен за најдобар играч за врска во Серија А.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Поради немирите во Каталонија, „Ел Класико“ ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“!?

Напнатата политичка ситуација во Каталонија е причина за шпанската фудбалска федерација да…