Дома Топ вести Готово: Милан го договори првото летно засилување!

Готово: Милан го договори првото летно засилување!

0

Според пишувањето на италијанските медиуми, раководството на Милан веќе го договорило првото засилување за наредната сезона.

„Росонерите“ во последното коло ќе се борат за влез во Топ 4, треба да победат, но и да чекаат кикс на Аталанта или Интер.

Во меѓувреме раководството веќе работи на новите засилувања. Приоритет на „росонерите“ ќе биде да се засили средниот ред, каде заминуваат Монтоливо и Бертолачи.

Италијанските медиуми тврдат дека Милан веќе постигнал договор со Сасуоло за 23-годишниот играч за врска Стефано Сенси.

Италијанскиот репрезентативец беше мета на повеќе клубови, но Милан успеа да ја победи конкуренцијата и за неговиот потпис ќе плати 25 милиони евра.

Сенси во наредните денови се очекува да потпише 5-годишен договор со миланскиот гигант според кој ќе заработува 1,8 милиони евра по сезона.

Сенси оваа сезона одигра 30 натпревари во Серија А на кои постигна 2 гола и запиша 5 асистенции.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …