Дома Топ вести Готово: Зидан договори ОГРОМНО засилување

Готово: Зидан договори ОГРОМНО засилување

Сега е веќе јасно дека Еден Азар сака да игра во Реал Мадрид, а Зинедин Зидан од поодамна го посакува белгискиот репрезентативец во својот тим.

Како што ексклузивно денес пренесува „Дон Балон“ – веќе паднал договор и Азар следното лето Лондон ќе го замени со Мадрид.

Зидан му сооптштил на Флорентино Перез дека Белгиецот е негова најголема желба, а претседателот исто така не негира дека сака да го види Азар во дресот на Реал.

„Сите знаат дека имам голема почит према Зидан како играч и како тренер. Не знам што носи кариерата во иднина, но да работам со Зидан е остварување на мојот сон“, изјави вчера Азар.

„Дон Балон“ тврди дека не случајно Азар дал ваква изјава и дека веќе имал неколку разговори со Зидан. Наводно, веќе е постигнат договор следното лето да се пресели на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Конте има нова мета: Го сака Канте во Интер

Антонио Конте е во потрага по засилување за Интер за наредната сезона, а денес италијански…