Дома Топ вести Готово: Верати се согласи да игра во Катар

Готово: Верати се согласи да игра во Катар

Марко Верати се договорил со катарскиот клуб Ал-Араби, кој ќе плати 50 милиони евра за неговиот трансфер од ПСЖ.

Тренерот Луис Енрике му порача на Италијанецот дека нема да смета повеќе на него и не го пријави за настап во ЛШ, па Верати се согласи за трансфер.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Иако се поврзуваше со трансфер во Саудиска Арабија, сепак откако се затвори трансфер пазарот, тој се согласи да се пресели во Катар.

30-годишниот Верати минатиот декември потпиша продолжување на договорот со ПСЖ до 2026 година, но го загуби местото во стартниот тим.

Немаше понуди од европски клубови поради неговата висока плата, па се одлучи кариерата да ја продолжи во Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…