Дома Топ вести Готово: Арсенал и Обамејанг се доворија – познати деталите!

Готово: Арсенал и Обамејанг се доворија – познати деталите!

0

Евентуалниот трансфер на Пјер Емерик Обамејанг во Арсенал е главна тема на Островот, а последните информации говорат дека двете страни постигнале договор.

Арсен Венгер денес пред новинарите изгледаше прилично оптимистично зборувајќи за можноста Пјер Емерик Обамејанг да го облече дресот на Арсенал.

„Топџиите“ го сакаат Африканецот како замена за Санчез и веќе се во интензивни преговори со неговиот агент.

Последните информации говорат дека двете страни постигнале согласност за три пол годишен договор според кој Обамејанг на „Емирати“ ќе заработува 10 милиони евра по сезона.


Следете го Sportski.mk и на


Сега преостанува уште Арсенал и Борусија Дортмунд да постигнат договор, а медиумите се оптимисти дека трансферот набрзо ќе се реализира и ќе изнесува 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Административни проблеми ставија на „чекање“ нов трансфер на Јувентус

Tимот на Јувентус зад себе има одличен преоден рок. „Старата дама“ успеа да доведе неколку…