Дома Македонски спорт Мак фудбал Гостивар не застанува: Се засилија и со напаѓачот на Силекс

Гостивар не застанува: Се засилија и со напаѓачот на Силекс


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Тимот на Гостивар засега е најакетивен од второлигашите во преодениот рок, очигледно раководството сака да има тим со кој ќе стигне до ПМФЛ во наредната сезона.

Последно во низата квалитетни засилувања е Ѓорѓи Танушев кој минатата сезона го носеше сресот на Силекс.

Танушев имаше солидна сезона за Силекс во која постигна 12 гола и беше еден од предводниците на тимот во експресното враќање во најсилната конкуренција. Како засилување во нападот вчера Гостивар го потврди и Филип Петковски од Вардар, па во новата сезона формираат одличен тандем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал ја одби понудата на ПСЖ за Асенсио

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Утрово шпанските медиуми објавија „бомбастич…