Дома Фудбал Останато Господски потег на Адеми после поразот во финалето од хрватскиот куп

Господски потег на Адеми после поразот во финалето од хрватскиот куп

0

Вчера Ријек петти пат во својата клупската историја стана шампион во Купот на Хрватска, во финалето го совладаа тимот на Аријан Адеми со 3:1.

„Гледачите можеа да уживаат во финалето се најдоа двата најдобри тимови. И честитаме на Ријека на победата, тие ги искористија своите шанси, ние имавме шанси, но не успеавме да постигнеме гол, не реализиравме и пенал. Не знам како и каде го изгубивме натпреварот“, изјави Адеми.

После натпреварот Адеми направил господски потег – влегол во противничката соблекувална и им честитал на противниците.

„Нас Ријека не не изненади, сите знаевме дека се одличен тим. Знаевме од каде се закануваат и како треба да се однесуваме кога напаѓаме…Се знаевме. Голема штета, имавме прилики, создадавме шанси, но фудбалот е таков“, истакна македонскиот фудбалер.

Динамо оваа сезона се избори за европска пролет и титула во првенството на Хрватска.

„Овој тим направи огромни работи. Одигравме маестрална сезона, но штета е за купот. Им честитам на противниците, за нас топката едноставно не сакаше да влезе во гол“, заврши Адеми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Видео: Иниеста и Виља со тежок пораз го испратија Торес во пензија!

Фернандо Торес денеска во Јапонија го одигра својот последен натпревар и стави крај на бог…