Македонската ракометна репрезентација во полн состав ќе се соочи со Словенија. Селекторот Раул Гонзалез вчера работеше во подготовка на денешниот дуел и го скари списокот на 16 имиња.

„Секако дека првиот натпревар е најважен. Посакуваме победа за да можеме добро да почнеме на првенството. Ова што досега го работевме беше само пријателски натпревари и тренинзи, сега следува вистинското. Словенија е освојувач на медал на последниот светски шампионат (трето место). Посакувам само да одиграме добар натпревар”, изјави селекторот Гонзалез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Мак ракомет

Проверете

(ФОТО) Кире Лазаров информира: Македонските ракометари опуштени пред средбата со Шпанија!

#matchday #coffeetime #mkdnationalteam ☕️🇲🇰❤️⚽️ @ehfcroatia2018 #hummel @filip023 @filip_k…