Дома Останати Ракомет Гонзалес искрен и загрижен за ситуацијата на Лазаров

Гонзалес искрен и загрижен за ситуацијата на Лазаров

0

Maкедонија денес одигра лош натпревар и загуби убедливо од селекцијата на Шпанија со 11 голови разлика.

Раул Гонзалес беше искрен по натпреварот и јасно истакна дека тимот не одиграл на посакуваното ниво, но и искажа загриженост за ситуацијата на Кире Лазаров кој се повреди во првите минути од натпреварот.

“Одигравме навистина лошо од првата минута, да го заборавиме овој натпревар и да продолжиме понатаму. Навистина, не знам каква е ситуацијата со Кире, но јас сум загрижен и мислам дека не ќе може да игра до крајот на првенство“, изјави Раул Гоназалес.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Првиот човек на Наполи, знае нешто повеќе: Звезда ќе биде исфрлена од Лигата на шампионите?!

Ништо не е потврдено, но кога ќе изјави еден прв човек на некој клуб тие зборови секако им…