Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Голот на Пандев во конкуренција за најдобар во Лигата на нации

Голот на Пандев во конкуренција за најдобар во Лигата на нации

Горан Пандев со голот против Грузија и донесе на Македонија пласман на Европско првенство и ја израдува цела нација.

Голот дојде после фантастична акција која ја изработи триото од Серија А – Елмас – Несторовски – Пандев.

УЕФА денес го стави голот на Пандев во конкуренција за најдобар во Лигата на нации, заедно со головите на Собослај, Кристи и Дуриш.

Номинираните голови видете ги ОВДЕ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…