Дома Македонски спорт Мак ракомет Голманот на Металург од следната сезона ќе брани во Унгарија

Голманот на Металург од следната сезона ќе брани во Унгарија

Голманот на Металург, Даниел Ѓорѓески од следната сезона ќе го брани голот на унгарски Будакалас.

Ѓорѓески потпиша едногодишен договор и за првпат во својата кариера ќе брани надвор од државава. Сезонава тој имаше неколку одлични настапи на голот на металурзите во Европската лигата и на два пати негови интервенции беа во ТОП 5 во изборот на ЕХФ.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во својата кариера тој настапуваше за Куманово, Работнички, Вардар јуниор и Вардар, Пелистер и од 2019 година е во Металург.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ГРК Тиквеш доби силен спонзор од својот град

Екипата на ракометниот суперлигаш Тиквеш од Кавадарци се пофали со нова соработка за следн…