Дома Македонски спорт Голем јубилеј за Манасков: 400 гола за Веспрем!

Голем јубилеј за Манасков: 400 гола за Веспрем!

Тимот на Вепсрем продолжи со настапите во унграскиот шампионат.

Вчера шампионот на Унгарија играше против Френцварош, а во овој меч македонскиот репрезентативец Дејан Манасков прослави голем јубилеј – 400 гола во дресот на Веспрем.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Манасков во овој меч стигна до 400 гол, а унгарскиот шампион испрати честитка до нашиот репрезентативец преку социјалните мрежи. Треба да се спомене дека Манасков сезонава игра во одлична форма и е еден од подобрите кај унгарскиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ. Во натпрева…