Дома Фудбал Италија Голем удар за Рома – Флоренци „аут“ 6 месеци!

Голем удар за Рома – Флоренци „аут“ 6 месеци!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Голем удар за римската „волчица“ и тренерот Лучијано Спалети кој синоќа на гостувањето кај Сасуоло го загуби Алесандро Флоренци, кој заработи повреда на вкрстените лигаменти на коленото и ќе паузира 6 месеци.

Флоренци се повреди на мечот против Сасуоло, па после лекарските анализи беше утврдено дека станува збор за кинење на лигаментите, па веднеш ќе мора да биде опериран.

Повредата на Флоренци ќе биде голем хендикеп за тренерот Спалети, бидејќи станува збор за еден од клучните фудбалери во тимот и универзалец кој може да игра на повеќе позиции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Сцена која го обиколи Балканот: Гудељ се расплака, Ракитиќ воодушеви со гестот

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Немања Гудељ и Иван…