Дома Фудбал Останато Голем гест: Сиетл против Борусија на фантастичен начин развесели осумгодишно дете болно од леукемија (ВИДЕО)

Голем гест: Сиетл против Борусија на фантастичен начин развесели осумгодишно дете болно од леукемија (ВИДЕО)

Aмериканскиот тим Сиетл Сондерс на фантастичен начин развесели осумгодишно момче кое е нивни навивач.

Осумгодишниот Бхем Гојал кој боледува од леукемија доби шанса да почуствува како е да се биде на терен пред голем број гледачи. Имено, Сондерси го ставија во првиот тим а пријателскиот натпревар против Борусија Дортмунд кој се играше во Сиетл изминатата ноќ.

Бхем на теренот помина десетина секунди и имаше еден допир со топката. Кога излегуваше од теренот беше испратен со овации.

Инаку, освен што е навивач на Сиетл, Бхем е и член на генерацијата до 9 години на овој клуб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа годи…