Дома Останати Кошарка НБА Големо признание за Дончиќ: Доби место во најдобрата петорка во НБА!

Големо признание за Дончиќ: Доби место во најдобрата петорка во НБА!

Во финишот од продолжената сезона во НБА лигата се избра најдобрата петорка за сезоната 2019/2020/

Место помеѓу најдобрите пет доби и фантастичниот Лука Дончиќ кој две сезони ги воодушеви Американците и кошаркарската јавност со настапите за Далас. Ова секако е големо признание за Словенецот.

Покрај Дончиќ во тимот се: Јанис Антетокумпо, Леброн Џејмс, Џејмс Харден и Ентони Дејвис.

Дончиќ со Далас беше елиминиран порано во плеј-офот. Од друга страна Никола Јокиќ кој ќе игра конференциско финале со неговиот Денвер против ЛА Лејкерси се најде во втората петорка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Пандев со гол ја отвори сезоната (видео)

Македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев одлично ја отвори сезоната во Серија А.…