Дома Македонски спорт Големо признание: Гоце Георгиевски најдобро десно крило во Романија!

Големо признание: Гоце Георгиевски најдобро десно крило во Романија!

Репрезентативецот на Македонија, Гоце Георгиевски го доби признанието за најдобро десно крило во Романија.

Георгиевски како член на ЧСМ Букурешт доби најмногу гласови на својата позицја во изборот на „Про Спорт“ и влезе во идеалниот тим во кој беа уште: Сеиад Хиедарирад (Динамо Букурешт), Милан Котрч (Баја Маре), Анте Кудуз (Динамо Букурешт), Камел Алуини (Динамо), Мариус Садовеак (Темишвар) и Немања Грбовиќ од Стеауа.

За најкорисен играч во првенството за сезоната 2019/2020 беше прогласен Анте Кудуз. Признанието најдобар млад ракометар го освои Чаба Ливиу, а за најдобар дефанзивец беше избран Дан Савенко.

Георгиевски во Романија настапува од 2016 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…