Дома Македонски спорт Мак фудбал Големо засилување во Ѓорче: Потпиша Коста Манев

Големо засилување во Ѓорче: Потпиша Коста Манев

Македонија Ѓорче Петров доби големо засилување со потписот на Коста Манев.

Манев се враќа во македонскиот фудбал по кратката епизода во Катар, а во Ѓорче се очекува да придонесе многу во новата сезона.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Со себе поранешниот фудбалер на Вардар и Академија Пандев носи големо искуство, во минатото го носеше дресот на клубови од Финска, а беше дел и од босански Вележ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шпанија пресилна, прв пораз на нашите ракометарки

Женската ракометна репрезентација загуби убедливо од Шпанија со 31-19 во третиот меч од кв…