Дома Македонски спорт Големиот талент на Работнички преговара со Фенербахче!

Големиот талент на Работнички преговара со Фенербахче!

Турскиот гигант Фенербахче повторно гледа кон Работнички.

По стапките на Елиф Елмас кој денес игра во Наполи би можел да тргне талентираниот фудбалер на Работнички, Лука Станковски кој одигра одлична полусезона во првата македонската лига.

Според информациите на „Трт Спорт“ Фенербахче започнал преговори за доведување на 1.90 високиот Станковски.

Станковски е член на репрезентацијата на Македонија до 19 години, а сезонава постигна седум голови и подели две асистенции на 15 натпревари.

Останува да видиме дали преговорите помеѓу Работнички и Фенербахче ќе бидат успешно завршени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Милан, Мурињо во Загреб

Попладнево се одржа ждребот за осминафиналето во второто по квалитет европско натпреварува…