Дома Фудбал Лига на шампиони Голема грешка на одбраната, Левандовски не простува🎥

Голема грешка на одбраната, Левандовски не простува🎥

На Роберт Левандовски му беа потребни само 9 минути за да го доведе Баерн Минхен во водство против Лацио во Рим.

Одбраната на домаќините направи голема грешка, Мусакио практично му асистираше на Левандовски, кој немаше тешка задача да го совлада Реина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ѓоре Јовановски си замина од Беласица после само три натпревари

Искусниот македонски стратег Ѓоре Јовановски после само три кола си замина од клупата на Б…