Дома Фудбал Лига на шампиони Голеада на Сан Сиро: На Валенсија и се заканува „потоп“ (видео)

Голеада на Сан Сиро: На Валенсија и се заканува „потоп“ (видео)

Аталанта игра фантастичен натпревар против Валенсија во Лигата на шампиони.

„Божицата“ имаше предност од 2:0 на полувремето и во истиот ритам продолжи и во второто полувреме.

Фреулер во 57-та минута со спектакуларен гол донесе водство од 3:0, а неколку минути подоцна Хатебур со својот втор гол погоди за „покер“ за Италијанците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ливерпул не сакал да го доведе Мурињо: Неговото однесување не е за Енфилд!

Жозе Мурињо ја воодушеви Европа кога во 2004 година со Порто ја освои Лигата на шампиони и…