Дома Фудбал Лига на шампиони Голгетерското чудо Халанд сруши рекорд на Дрогба

Голгетерското чудо Халанд сруши рекорд на Дрогба

Фудбалерите на Салзбург вчера беа поразени на свој терен од Наполи во рамките од третото коло во групната фаза од Лигата на шампионите.

Наполи однесе победа со 2:3, а двата гола за домаќините беа дело на момчето кое во последно време ја воодушевува фудбалска Европа, Ерлинг Халанд.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Халанд со своите два гола стигна до бројката од шест гола во Лигата на шампионите и така го сруши рекордот на легендарниот Дидиер Дрогба.

Дрогба до вчера беше единствениот играч кој успеал да постигне пет гола во првите три кола во Лигата на шампионите во својата прва сезона, сега Халанд успеа да постигне и еден повеќе со што постави нов рекорд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …