Дома Фудбал Говорот во соблекувалната на Реал пред „Ел Класико“: Ве чека натпревар против најголемата банда на стаорци (ВИДЕО)

Говорот во соблекувалната на Реал пред „Ел Класико“: Ве чека натпревар против најголемата банда на стаорци (ВИДЕО)

Реал Мадрид во дербито на осмото коло од кошаркарската Евролига ја пречека Барселона и во тој натпревар славеше со 86:76.

Сега се појави снимка од говорот на играчите на Реал во соблекувалната.

„Ве чека натпревар против најголемата банда на стаорци во Евролигата“, извиуваше еден од докторите на Реал.

За скандалот да биде поголем сето ова се слуша на клупската телевија на Реал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…