Дома Фудбал Репрезентации Глупавиот обид на Мбапе да добие пенал (ВИДЕО)

Глупавиот обид на Мбапе да добие пенал (ВИДЕО)

0
mbappe

Француската репрезентација квалификациите за Европското првенство ги отвори со гостинска победа над Молдавија со резултат 1:4.

Во листата на стрелци се запиша и Килијан Мбапе во финишот од натпреварот откако рутински реагираше во ситуација „еден на еден“.

Меѓутоа во судиското продолжение имаше еден комичен обид за симулиеање.

Се обиде младиот фудбалер на ПСЖ да одглуми контакт со голманот на Молдавија, но апсолутно никој не наседна неговото симулирање.


Следете го Sportski.mk и на


Судијата веднаш му покажа олт картон иако Мбапе се обидуваше да го убеди дека пенал не постоел.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Рафаел Ван Дер Варт го промени спортот! (ФОТО)

Рафаел Ван Дер Варт направи голема промена во својот живот. Поранешниот холандски фудбалер…