Дома Македонски спорт Мак фудбал Гласајте за најдобрите во македонскиот фудбал!

Гласајте за најдобрите во македонскиот фудбал!

Како и секоја година и оваа година Фудбалската федерација ќе ги избира најдобрите во македонскиот фудбал.

Од денес може да гласате на официјалниот сајт на ФФМ за најдобрите во македонскиот фудбал. Најдобри ќе се избираат во шест категории (најдобар тренер во МФЛ, најдобар фудбалер во МФЛ, , најдобра фудбалерка, најдобар фудбалер во футсал, најдобар тренер во младинскиот фудбал, најдобар млад фудбалер).

Можете да гласате на официјалниот сајт на ФФМ – тука.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Арсенал спреми 50 милиони за дефанзивец од Примера

Приоритет на Арсенал во летниот преоден рок ќе биде засилување на одбраната и доведување н…