Дома Македонски спорт Мак баскет Гласајте за најдобрите во кошарката: Димитријевиќ и браќата Стојановски во борба кошаркар на годината!

Гласајте за најдобрите во кошарката: Димитријевиќ и браќата Стојановски во борба кошаркар на годината!

KФСМ денес ги објави номинации за најдобрите во кошарката за 2019 година.

Борбата за главната награда кошаркар на годината ќе се води помеѓу Ненад Димитријевиќ од Хувентуд, Војдан Стојановски кој играше за Олденбург, а сега слободен играч и неговиот брат, капитенот на МЗТ Дамјан Стојановски.

Кај тренерите ќе се борат: Марин Докузовски, Ѓорѓи Кочов, Марјан Србиновски, Емил Рајковиќ, Александар Тодоров и Тане Спасов.

За најдобрите можете да гласате на официјалниот сајт на КФСМ – тука.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Објавени новите цени на играчите: Роналдо не вредел волку од 2008 година!

Како што се очекуваше вирусот, Ковид-19 започна да креира поинаква слика во светот на фудб…