Дома Фудбал Репрезентации Германците тврдат: Клоп по Ливерпул ќе стане селектор?!

Германците тврдат: Клоп по Ливерпул ќе стане селектор?!

Германските во текот на вчерашниот и денешниот ден пренесуваат дека Јирген Клоп најверојатно ќе биде новиот селектор на Германија од 2025 година.

На Европското првенство ова лето на кое Германија ќе биде домаќин ќе бидат предводени од Јулијан Нагелсман, а медиумите пренесуваат дека младиот стратег по завршувањето на Европското првенство ќе седне на клупата на Баерн.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Од друга страна Клоп на крајот од сезоната заминува од Ливерпул и веќе најави дека ќе земе одредена пауза од фудбалот.

Бидејќи на Германскито фудбалски сојуз не му се брза ситуацијата би била идеална и за двете страни да започне со работа во март 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…