Дома Македонски спорт Мак ракомет Германците направиле скандал во Берлин: Се одзeмале знамиња со сонцето од Кутлеш!

Германците направиле скандал во Берлин: Се одзeмале знамиња со сонцето од Кутлеш!

Maкедонија вчера претрпе уште еден пораз на Европското првенство, за разлика од претходните големи натпреварувања бројката на македонски навивачи е помала, но сепак има Македонци на трибините.

Една од причините за малиот број македонски навивачи е што Германците ги купија скоро сите билети. Но, сега македонските навивачи се пожалија дека им биле одземени знамиња со вергина.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Жалбите навивачите ги истакнаа преку социјалните мрежи. Последниот натпревар во групната фаза Македонија го игра утре од 18:30 часот против Швајцарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …