Дома Македонски спорт Георгиевски е на шестата позиција на светската таеквондо ранг листа

Георгиевски е на шестата позиција на светската таеквондо ранг листа

Дејан Георгиевски донесе радост на македонската спортска јавност со освоенио сребрен медал во Токио.

Георгиевски пред почетокот на игрите беше главен адут за медал и oчекувањата ги исполни.

На новата светска таеквондо листа Дејан се најде на шестото место со 150.54 поени. На врвот на листата е Владислав Ларин кој беше подобар од Георгиевски во борбата за злато.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Роналдо во 87. минута против Арсенал го претрча целиот терен за 12 секунди 🎥

Роналдо беше еден од најзаслужните што вчера Манчестер Јунајтед го победи Арсенал со 3:2, …