Дома Топ вести Гвардиола ќе руши рекорди за Гвардиол

Гвардиола ќе руши рекорди за Гвардиол


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Хрватскиот дефанзивец, Јошка Гвардиол игра фантастично оваа сезона и синоќа постигна гол против Манчестер Сити во Лигата на шампиони.

Гвардиол е желба на голем број тимови од Европа, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи Манчестер Сити.

„Граѓаните“ сакаат да ја победат конкуренцијата и спремаат понуда која не се одбива. Имено, понудата со вклучени бонуси може да достигне неверојатни 130 милиони евра.

Познато е дека Челзи долго време е заинтересиран за дефанзивецот и дека е спремен да понуди 90 милиони евра, па Сити сака да ја победи конкуренцијата.

Интерес за Гвардиол уште покажуваат и Ливерпул и Реал Мадрид, па Хрватот сигурно ќе биде „жешка“ тема на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ комплетираше две засилувања!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Според последните и…