Дома Фудбал Лига на шампиони Гвардиола за него го сруши светскиот рекорд, а тој го „исфрли“ од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Гвардиола за него го сруши светскиот рекорд, а тој го „исфрли“ од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

0

Maнчестер Сити вчера испадна од Лигата на шампионите иако го победи Тотенхем со 4:3 на „Итихад“. Сепак поради головите на гости „петлите“ поминаа во следната фаза.

Еден од главните виновници што Сити нема да игра во полуфиналето е 23 годишниот Емерик Лапорт. За Лапорт него Гвардиола го сруши клупскиот рекорд пред една година и го направи најскап дефанзивец на сите времиња (се до трансферот на Ван Дијк) со сума од 65 милиони евра.

Сепак, тој вчера беше главен виновник за двата гола на Тотенхем. Тој беше виновник за првиот гол на Сон бидејќи лошо ја исфрли топката и додаде до Јужнокореецот кој погоди за 1:1.

Освен тоа при вториот гол ја предаде топката во нозете на играчите на Тотенхем кои започнаа контра која со гол ја заврши одново Сон.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…