Дома Топ вести Гвардиола го купува својот миленик од Челзи

Гвардиола го купува својот миленик од Челзи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Англиските медиуми пренесуваат дека Пеп Гвардиола е заинтересиран за го донесе во Манчестер Сити својот сонародник Цеск Фабрегас во јануарскиот преоден рок.

Фабрегас оваа сезона не добива шанса од тренерот Антонио Конте, па готово сигурно ќе ја промени средината во јануари, а „граѓаните“ се спремни да ја искористат таквата ситуација и да го донесат во своите редови.

Медиумите тврдат дека Манчестер Сити по барање на Пеп Гвардиола е спремен да плати 20 милиони фунти, сума која би требало да ги задоволи апетитите на „сините“.

За Фабрегас се заинтересирани и други клубови ширум Европа, но тој самиот преферира да остане во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…