Дома Топ вести Гвардиола го возвраќа ударот: Се откажа од Санчез, но ја носи големата желба од Мурињо за 100 милиони

Гвардиола го возвраќа ударот: Се откажа од Санчез, но ја носи големата желба од Мурињо за 100 милиони

0

Раководството на Манчестер Сити му дали ветување на Пеп Гвардиола дека ќе му донесе нов напаѓач ако клубот не успее да го доведе Алексис Санчез, пренесува „Манчестер Ивнинг Њус“.

Како што пренесуваат бројните англиски медиуми ѕвездата на Арсенал најверојатно ќе се пресели во Манчестер Јунајтед, иако во трката се вклучи и Челзи, па Гвардиола сега своето внимание ќе го насочи кон Антоан Гризман.

Иако веќе подолго време се поврзува со Барселона и Манчестер Јунајетд, Гвардиола многу ги почитува квалитетите на Французинот и е спремен да го донесе следното лето.

Како што е познато, клаузулата на Гризман од 1-ви јуни ќе изнесува 100 милиони евра, сума која нема да претставува проблем за „граѓаните“.


Следете го Sportski.mk и на


Притоа, Манчестер Сити се идвојува како фаворит за неговиот потпис, бидејќи е спремен да му понуди многу поголема плата за разлика од Барселона и Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Административни проблеми ставија на „чекање“ нов трансфер на Јувентус

Tимот на Јувентус зад себе има одличен преоден рок. „Старата дама“ успеа да доведе неколку…