Дома Фудбал Англија Гвардиола бесен: Ова е неприфатливо!

Гвардиола бесен: Ова е неприфатливо!

Манчестер Сити вчетра успеа да го добие Челзи во полуфиналето од ФА Купот и да обезбеди пласман во големото финале.

„Граѓаните“ само три дена по пеколните 120 минути против Реал Мадрид во ЛШ, мораа да играат полуфинале против Челзи, и се изборија за ново финале во ФА Купот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


По мечот Гвардиола упати жестоки критики за организаторот и изјави дека ова е неприфатливо.

„Не знам зошто не игравме во недела, како Манчестер Јунајтед и Ковентри, кои во средината на оваа недела немаа натпревари и беа слободни. Непрофатливо е тоа што не пуштија да играме во сабота, а не недела. По сите тие емоции против Реал и начинот на кој бевме елиминрани, несфатливо е зошто ова ни го направија. Не знам како го преживеавме овој меч“, порача Пеп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…