Дома Останати Кошарка Гасол си го одржува ветувањето: Ужива со семејството на Коби ?

Гасол си го одржува ветувањето: Ужива со семејството на Коби ?

Пол Гасол и на дело го исполнува она што го вети по трагичнат смрт на неговиот добар пријател и поранешен соиграч од Лејкерси, Коби Брајант.

Гасол иако секако е невозможно се обидува колку-толку да го надомести отсуството на Коби во семејството и добар дел од времето се дружи со неговите најблиски.

На последната објавена фотографија може да се види како Гасол ужива со најмлата ќерка на Коби.

Инаку, Коби и Гасол заедно освоија две титули во 2009 и 2010 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Кошакарите „заробени“ во Израел: Пуштете не да си одиме дома, кошарката сега е најмала грижа!

Странските кошаркари се најдоја во проблеми откако ексалираше ситуацијата помеѓу Израел и …