Дома Фудбал Италија Газдата на Интер пристигна во Милано и ги разочара навивачите

Газдата на Интер пристигна во Милано и ги разочара навивачите

Разочарувачки состанок во Интер, претседателот Женг пристигна од Кина, но не дал зелено светло за нови засилувања.

Останува да се види ПСЖ ќе ја зголеми понудата за Скриниар, но изгледа од тоа нема да има ништо затоа што 65 милиони евра се премногу.

Какви засилувања може да се очекуваат во Интер до крајот на преодниот рок?

Скоро никакви, би можел да пристигне Ачерби од Лацио и со тоа веројатно би бил завршен преодниот рок. Интер го врати Лукаку, доведени се Асилани и Раул Беланова, но тоа се играчи за подлабок ростер.

Пристигна и Микхтаријан, како и Онана од Ајакс. Најголемата загуба е Перишиќ, Видал, Весино и Санчез и онака немаа преголемо влијание на играта. Некои други алтернативи како Аканџи од Борусија Дортмунд доаѓаат во предвид само ако Скриниар замине, но како што споменавме за тоа шансите се мали.

Во италијанските медиуми се шпекулира дека Инзаги е незадоволен, во медиумите не открива ништо, но генерално Интер и со овој тим се очекува да се бори за титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…